KOSZYK

KOMIS


PRZYJMUJEMY MONETY KOLEKCJONERSKIE, OKOLICZNOŚCIOWE ORAZ OBIEGOWE PO DENOMINACJI DO SPRZEDAŻY AUKCYJNEJ

Nie oznacza to jednak, że przyjmiemy wszystko co było kiedyś pieniądzem. Przyjmiemy jedynie monety (numizmaty) atrakcyjne pod względem kolekcjonerskim. Mogą to być monety okolicznościowe, monety kolekcjonerskie srebrne i złote. Jeśli masz coś, co uważasz za cenny krążek, skontaktuj się z nami! (KONTAKT)

CENNIK AUKCYJNY

Pobierane przez nas prowizje, są uzależnione od ceny końcowej poszczególnych przedmiotów, jakie osiągną na aukcjach. Progi prowizyjne wyglądają następująco:

0 – 500 zł 20%
500 – 5000 zł 16% od nadwyżki ponad 500 zł
5000 – 20000 zł 12% od nadwyżki ponad 5000 zł
20000 zł – 10% od nadwyżki ponad 20000 zł

Aukcje są wystawiane głównie na portalu aukcyjnym allegro.pl w ciągu 5 dni od momentu otrzymania walorów. Aukcje są wystawiana w formie licytacji od złotówki (1 zł) i w większości bez ceny minimalnej. Czas trwania to 5-7 dni. Sprzedaż rozliczamy w ciągu następnych 14 dni od zakończenia aukcji.
Po co mam płacić Wam prowizję, skoro sam mogę sprzedać w internecie tą monetę?
Może nie uwierzysz, ale takie pytania padają zawsze. Tak może dziać się w przypadku sprzedaży np. zegarków, biżuterii. Jednak numizmatyka to specyficzna dziedzina, która wymaga przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia. Wartość tych numizmatów w dużej mierze zależy od ich stanu zachowania. Niejednokrotnie zdarzało się, że klient wysyłał monety, zapewniając nas o tym, że to I stan zachowania, moneta jest błyszcząca z połyskiem i dobrze zachowana. Okazało się, że faktem jest: moneta dobrze zachowana, ale błyszcząca ponieważ była czyszczona i polerowana, co jednoznacznie powoduje, że jest bezwartościowa.
Kupujący na aukcjach też nie są z pierwszej łapanki. Nie kupią monet u osób, których nie znają no bo nie chcą “kota w worku”. Bardziej będą się licytować u sprawdzonych i zweryfikowanych sprzedawców.
W ramach naszej prowizji zapewniamy wszelkie opłaty związane z wystawieniem przedmiotów na aukcjach, dokumentację fotograficzną i opis, który sprawia, że przyciąga on klientów. W czasie niecałego miesiąca otrzymasz od nas pełną dokumentację sprzedażową, należność za sprzedane walory, wolne od wszelkich opłat skarbowych.